uwaga kieszkonkowcy

i

Autor: pixabay,com

Zamość: Straciły pieniądze i dokumenty. Uważajcie na portfele podczas zakupów.

2021-12-08 15:32

Robiąc przedświąteczne zakupy uważajmy na kieszonkowców. Dwie mieszkanki powiatu zamojskiego padły ofiarami takich złodziei.

Przedświąteczny czas to okres wzmożonej działalności różnych przestępców. Pochłonięci zakupami i przygotowaniami do świąt często tracimy czujność i ułatwiamy działanie kieszonkowcom. Ich ofiarami padły w ostatnim czasie dwie mieszkanki powiatu zamojskiego. Straciły portfele, w których były pieniądze i dokumenty.

72-latka z Zamościa złożyła w zawiadomienie o dokonanym na jej szkodę przestępstwie. Na ryneczku przy ulicy Orzeszkowej ktoś ukradł jej portfel z dokumentami. Pokrzywdzona portfel miała schowany w torebce, był w nim dowód osobisty, karta bankomatowa oraz 100 złotych. W portfelu na karteczce miała zapisany PIN do karty. Wykorzystał to złodziej, który przy użyciu skradzionej karty dokonał z konta wypłaty pieniędzy w kwocie 1100 złotych. — informuje Dorota Krukowska - Bubiło z KMP w Zamościu.

Tego samego dnia o kradzieży portfela powiadomiła policjantów 70-letnia mieszkanka gminy Zamość. Robiąc zakupy w jednym ze sklepów przy ulicy Piłsudskiego zauważyła, że z jej torebki zniknął portfel z dokumentami i 250 zł.

Obie sprawy wyjaśniają policjanci z zamojskiej Policji i apelują o zachowanie ostrożności. Pamiętajmy, aby w ferworze przedświątecznych zakupów nie zapomnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.