sztuka

Wyjątkowa wystawa w Muzeum Zamojskim. 40 grafik Pabla Picassa!

2024-06-06 13:01

Nawet jeśli ktoś średnio interesuje się sztuką, to o tej postaci słyszał na pewno choć raz. Nie dziwi więc fakt, że środowy (05.06) wernisaż wystawy pt. "Picasso: Odsłony dźwięku i ludzkiej duszy" przyciągnął wielu zainteresowanych [Zobacz zdjęcia]

2 cykle grafik pochodzą ze zbiorów Epicentrum Art Gallery w Opolu i są to: La Flûte Double15 grafik z Paryża, 1967 rok oraz La Comédie Humaine16 grafik ilustrujących monumentalne dzieło Honoré de Balzaca.

Na ekspozycji prezentowane są również prace Picassa ze zbiorów Muzeum im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie, jest to cykl 9 litografii Kobieta w fotelu, jeden z efektów wizyty Picassa w Polsce w 1948 roku.

Przez najbliższy miesiąc będziemy prezentowali wystawę grafik Pabla Picassa w trzech częściach, są to prace opowiadające różne historie. Bardzo serdecznie zapraszamy na tę ekspozycję. Bardzo cieszymy się, że udało się zrealizować dla Państwa to wydarzenie w naszym muzeum. — mówi Anna Cichosz, dyrektor Muzeum Zamojskiego.

Policjant uratował kobietę i jej psa

Dodatkowo wystawę uzupełniają nowoczesne rozwiązania multimedialne. Ekspozycja będzie dostępna do 2 lipca w Muzeum Zamojskim przy ulicy Ormiańskiej 26.

Zobacz też: Muzeum w Krasnymstawie.