zoo

Nowości w zamojskim Zoo. Narodziny i nowi podopieczni

2024-06-14 12:39

Wiosenne miesiące w zamojskim ogrodzie to czas pełen radości. Na świat przyszło wiele młodych zwierząt, nowi mieszkańcy przyjechali też z innych ogrodów. ZOBACZ ZDJĘCIA!

W kwietniu zoo wzbogaciło się o wyjątkowe potomstwo: samca arui, samicę guźca, kob sing sing, dwie mary patagońskie oraz samicę gazeli mhor.

Narodziny gazeli mhor są szczególnym powodem do radości, gdyż jest to pierwszy młody tego krytycznie zagrożonego gatunku urodzony w zamojskim zoo. Zamojski ogród zoologiczny jako jedyny w Polsce hoduje te rzadkie zwierzęta, a jego stado powiększyło się w maju o trzy dodatkowe samice z ogrodów zoologicznych w Budapeszcie i Monachium.

W maju zamojskie zoo powiększyło także swoje stado jeleni timorskich o trzy samice przywiezione z zoo w Pradze. Z Zoo w Ostrawie przybyła samica ary zielonoskrzydłej, która dołączyła do samca, oraz pięć drzewic białolicych, które wzbogaciły istniejące stado. Ponadto zoo powitało parę góralków drzewnych – nowy gatunek nadrzewny, charakteryzujący się aktywnością nocną.

To oni zasiadali w jury pierwszej edycji The Voice of Poland. Mało kto dziś o tym pamięta!

Kolejnym ważnym wydarzeniem były pierwsze narodziny binturongów, zwanych także "kotoniedźwiedziami", które miały miejsce na początku maja. Trzy młode osobniki to duma zamojskiego zoo.

W tym samym miesiącu wykluły się również młode ptaki: pisklaki sów śnieżnych, patagonek, bażantów wietnamskich, turkawek, nikobarczyków oraz pawi, wzbogacając różnorodność fauny zamojskiego ogrodu zoologicznego.

Zamojski ogród zoologiczny stale się rozwija, dzięki czemu może zapewnić dobre warunki dla swoich podopiecznych oraz przyciągać coraz większą liczbę miłośników przyrody.

Kasa zoo w Zamościu w sezonie letnim jest czynna codziennie od 9.00 do 18:00, ale na terenie ogrodu można przebywać ponad godzinę dłużej.

Zobacz też: Wiosenny spacer w zamojskim zoo!