model

i

Autor: komisjamodelarska.pl

modelarstwo

To będą wysokie loty. Zawody modelarskie w Zamościu

2023-11-09 16:39

Po raz dwunasty zamojscy modelarze staną do zawodów. Tym razem konkurować będą modele halowe. Drużyny zmierzą się 10 listopada w hali OSiR w Zamościu.

Miłośnicy modelarstwa lotniczego spotkają się w piątek 10 listopada o godzinie 10:00 w hali OSiR w Zamościu. Modele 12 zespołów będą walczyć o zwycięstwo.

Każda z drużyn wypuści w trzech kolejkach modele halowe, sędziowie zmierzą czas od chwili startu do chwili lądowania. Wygra ta drużyna, której modele najdłużej utrzymają się w powietrzu. Modele halowe są bardzo lekkie, delikatne, przeznaczone tylko do startu tylko w pomieszczeniach zamkniętych. Wykonane są ze styroduru, czyli rodzaju styropianu oraz drewna balsa. Ważą poniżej 10 gramów. Są stosunkowo tanie i proste do wykonania, stąd też popularność takich zawodów. — mówi Andrzej Niezgoda, instruktor modelarstwa lotniczego ze Stowarzyszenia Modelarstwa Sportowego Aero Zamość.

Jechał audi bez dwóch kół! Szalony rajd zakończył dachowaniem

Współorganizatorami zawodów modelarskich są warsztaty terapii zajęciowej działające na terenie Zamościa: WTZ przy parafii św. Michała Archanioła, WTZ Krok za krokiem oraz warsztat mieszczący się na ulicy Orlicz- Dreszera. W piątkowym wydarzeniu weźmie udział aż 12 drużyn Warsztatów terapii zajęciowej z regionu.

Bierzemy czynny udział w zachęcaniu warsztatów do prowadzenia takiej działalności, pomagamy zakładać nowe modelarnie, bo jest to też świetna terapia rehabilitacyjna dla nich. — dodaje Andrzej Niezgoda.

Podczas zawodów 10 listopada odbędą się też eksperymentalne próby wypuszczenia modeli halowych napędzanych silnikiem gumowym.

Impreza jest otwarta, każdy może kibicować drużynom i z bliska zobaczyć te latające modele. Zawody patronatem objął prezydent Miasta Zamość.