szpital

i

Autor: zdjęcie poglądowe/canva.com

zdrowie

Oddział Chirurgii w starym szpitalu wyremontowany. Pacjenci chwalą nowe udogodnienia

2024-05-22 15:43

Oddział chirurgii urazowo-ortopedycznej Zamojskiego Szpitala Niepublicznego przeszedł remont. Modernizacja obejmowała szereg usprawnień, które znacząco poprawią komfort pacjentów i funkcjonowanie placówki.

Oddział chirurgii urazowo-ortopedycznej w Zamojskim Szpitalu Niepublicznym został właśnie odnowiony. Prace modernizacyjne, które rozpoczęły się na drugim piętrze w ubiegłym roku, zakończyły się dwa tygodnie temu na piętrze pierwszym.

Przede wszystkim przebudowaliśmy otwory drzwiowe, ponieważ łóżka do transportu chorych są teraz nieco większe, co powodowało problemy kolizyjności. Wymieniliśmy również stolarkę drzwiową i w niektórych miejscach okienną. Pomalowaliśmy pomieszczenia, sale dla pacjentów oraz wyremontowaliśmy łazienki, aby były lepiej dostosowane dla osób z problemami w poruszaniu się. Zamontowaliśmy też drzwi automatyczne prowadzące do bloku operacyjnego. Ortopedia jest teraz odświeżona, jest naprawdę przyjemniej, a pacjenci bardzo sobie to chwalą. — mówi Damian Miechowicz, prezes zarządu Zamojskiego Szpitala Niepublicznego.

Zaczęła rodzić w samochodzie. Liczyła się każda minuta

Łączny koszt remontu wyniósł około 215 tysięcy złotych. Dodatkowo, malowanie przeszły również pomieszczenia w przychodni przy ulicy Kilińskiego, należącej do szpitala. Placówka wydała na ten cel 36 tysięcy złotych, a resztę, czyli 23 tysiące złotych, dołożyli najemcy, czyli lekarze wynajmujący gabinety na prywatną praktykę lekarską.

Trwają również starania o wybudowanie przy przychodni windy dostępnej dla pacjentów z poziomu chodnika. Placówka uzyskała już pozwolenie na budowę i jest w trakcie pozyskiwania środków zewnętrznych na ten cel. Koszt windy szacowany jest na około pół miliona złotych.