lekarz

i

Autor: Canva.com

zdrowie

Sprzęt od WOŚP trafi do Zamojskiego Szpitala Niepublicznego. Wartość darowizny to ponad 1 mln zł.

2024-05-17 15:30

Oddział chorób płuc w "starym" szpitalu zyska nowe specjalistyczne urządzenia. Personel medyczny z tej placówki aktywnie włączyli się tegoroczny finał WOŚP.

Myjnię endoskopową, cyfrowy przenośny system do drenażu opłucnej oraz przyłóżkowy aparat rtg – wszystko razem warte ponad 1 mln zł – dostanie oddział pulmonologii zamojskiej placówki od Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

— To oczywiście efekt wniosku, który wysłaliśmy kilka tygodni temu do Fundacji WOŚP, ale także tego, że uczestniczyliśmy aktywnie w styczniowym finale. W tym roku hasłem było "Płuca po pandemii". Mamy jeden z nielicznych w województwie lubelskim oddziałów chorób płuc i nasi lekarze podczas ostatniego finału Orkiestry wymyślili i zrealizowali taką akcję bezpłatnych konsultacji dla wszystkich tych, którzy podejrzewali u siebie jakieś problemy, można było poddać się badaniom i od razu skonsultować wyniki tych badań. — mówi prezes zarządu Zamojskiego Szpitala Niepublicznego, Damian Miechowicz.

Koniec gadania! Roksana Węgiel potwierdza informacje o swoim ślubie!

Placówka w poprzednich latach również otrzymywała sprzęt i wyposażanie od WOŚP. Korzysta też z pomocy innych darczyńców, doposażając oddziały, m.in. od kilku lat fundusze przekazywane przez Stowarzyszenie Zamość 4x4 wspierają ortopedię "starego" szpitala.