przejście dla pieszych

i

Autor: pixabay.com

ruch drogowy

Zmiana w organizacji ruchu. Światła wrócą na ważne skrzyżowanie

2024-03-01 18:37

Sygnalizacja powraca na ulicę Peowiaków i Przemysłową w Zamościu. Prosili o to mieszkańcy pobliskich osiedli. Światła w tym miejscu zostały wyłączone w 2020 roku, aby usprawnić ruch na czas remontów dróg w mieście.

Sygnalizacja ma być uruchomiona 2 marca (sobota). Dyrektor Zarządu Dróg Grodzkich w Zamościu, Paweł Łagowiec wyjaśnia powody tej decyzji:

— Wpłynęło do nas mnóstwo próśb o przywrócenie tejże sygnalizacji świetlnej, głównie od osób starszych zamieszkujących osiedle Planty. Według danych Zakładu Gospodarki Lokalowej osiedle przy ulicy Peowiaków zamieszkuje około 1200 osób. Mając na uwadze utrzymanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, naszym celem jest zwrócenie szczególnej uwagi właśnie na niechronionych uczestników ruchu, czyli pieszych. —

Murator remontuje: Podłoga z paneli w jodełkę
Materiał sponsorowany

Miejska Komenda Policji w Zamościu pozytywie zaopiniowała tę decyzję. Skorzystać na tym mają nie tylko piesi, ale też kierowcy. Światła ułatwią wyjazd z osiedla i z ulicy Przemysłowej, zwłaszcza tym skręcającym w lewo.

Nie mam gwarancji, czy zmiana ta nie będzie generować korków i utrudnień w ruchu. Rozważamy również przeprogramowanie świateł, ale sygnalizacja jest dość stara i wiązałoby się to z dużymi kosztami. — dodaje Paweł Łagowiec.

Miasto planuje remont ulicy Peowiaków w 2025 roku. ZDG w Zamościu rozważa budowę ronda na tym skrzyżowaniu.