zamość

i

Autor: https://pixabay.com/pl

Zamościanie będa mogli wziąć udział w akcji " Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę"

2022-11-24 9:37

Po dwuletniej przerwie spowodowanej epidemią ogólnopolska inicjatywa obywatelska ponownie będzie organizowana w Zamościu. Już w najbliższych dniach (25 i 16.11) w ośmiu zamojskich sklepach będzie można podzielić się produktami żywnościowymi, które trafią potem do najbardziej potrzebujących mieszkańców miasta.

- Zapraszamy do udziału w akcji. Warto przemyśleć zakupy i zastanowić się czy możemy dorzucić  się do koszyczka  drobiazgiem  nie wymagamy, żeby to były duże zakupy , może  to  być paczuszka makaronu czy kilogram mąki.  Wiemy jak cenna jest teraz żywność i będziemy  pomagać najbardziej potrzebującym. Przy wyborze, będziemy brali pod uwagę:  osoby o najmniejszych dochodach , bez różnych dodatków , osoby niepełnosprawne , samotne, starsze , które po zapłaceniu rachunków nie mogą sobie kupić dużo żywności. Do takich osób  nasza akcja będzie głównie skierowana-  informuje Zastępca Kierownika  Działu Pomocy Środowiskowej w Miejskim Centrum Pomocy Rodzinie w Zamościu – Magdalena Muszyńska .

W tym roku głównie zbierane są produkty żywnościowe(np.  maka, ryż, makaron, olej, cukier, konserwy mięsne i rybne)  i słodycze. Nie wrzucajmy w tym roku do koszyków zabawek. Zbiórka żywności długoterminowej  będzie się odbywała w sklepach PSS Społem w Zamościu: sklep PSS nr 5 ul. Nowy Rynek 7, sklep PSS nr 10 ul. Reja 12, sklep PSS nr 11 ul. Traugutta 1,sklep PSS nr 16 ul. Kilińskiego 11,sklep PSS nr 25 ul. Hrubieszowska 30a, sklep PSS nr 30 ul. Bohaterów Monte Cassino 6, sklep PSS nr 34 ul. Wojska Polskiego 1,sklep PSS nr 39 ul. Lipska 26.