zamość

i

Autor: Wioletta Sawa, Radio Eska Zamość,

Zamość: Za nami Gala wolontariatu. Nagrodzono najaktywniejszych

2021-12-16 15:57

Podziękowali wolontariuszom, koordynatorom klubów za ich zaangażowanie I docenili najaktywniejsze organizacje pozarządowe. Za nami zamojska Gala wolontariatu. Gala wolontariatu to święto wolontariuszy, podczas wydarzenia nagradza się wyróżniających się wolontariuszy i koordynatorów za ich zaangażowanie, empatię I zapał w pomaganiu.

- Czas pandemii pokazał jak ważny jest wolontariat. Bez ludzi zaangażowanych, oddanych i dających serce wiele działań w zakresie wsparcia osób chorych na Covid- 19 byłoby niemożliwe bo w czasie wielu osób zarażonych w służbie zdrowia były opory by się nimi zajmować. Bez wolontariuszy byśmy sobie po prostu nie poradzili- mówiła Prezydent Zamościa- Andrzej wnuk.

Gala Wolontariatu odbyła się po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią. Rok temu podziękowania były zorganizowane w formie banerów zawieszonych w różnych punktach miasta.

- Chcemy uhonorować tych, którzy działali, nieśli pomoc podczas pandemii, chciałabym też podziękować wszystkim wolontariuszom , nie znamy ich osobiście, ale widzimy efekty ich działań i pracy. Bardzo ważne jest by im podziękować ponieważ wolontariusz poświęca swój czas, swoje umiejętności, swoje serce nie otrzymując za to żadnego wynagrodzenia wiec jedynym wynagrodzeniem, które możemy im zaofiarować to jest właśnie to docenienie , uznanie i głębokie wyrazy szacunku i podziękowania- mówi Prezes Zamojskiego  Centrum Wolontariatu- Ewa Szczepańska.

Pod parasolem Zamojskiego Centrum Wolontariatu zrzesza się 20 klubów wolontariuszy w których działa w sumie około 600 osób których pasją jest pomaganie.