Palcem po mapie

i

Autor: Zamojski Dom Kultury

Zamość: Spotkanie podróżnicze "Islandia - na granicy światów"

2021-04-29 13:20

Zamojski Dom Kultury zaprasza na pierwsze w tym roku spotkanie z cyklu "Palcem po mapie". Tym razem gościem będzie Zdzich Rabenda, podróżnik i przewodnik po islandzkich lodowcach.

"Islandia - na granicy światów" to kolejne spotkanie podróżnicze z cyklu „Palcem po mapie”, którego organizatorem jest Zamojski Dom Kultury. W piątek (30. kwietnia) o godzinie 17:00 miłośnicy podróży będą mieli okazje spotkać się online z podróżnikiem Zdzichem Rabendą.

Zdzich Rabenda jest podróżnikiem, który pasjonuje się również fotografią i chodzeniem po górach. Od mniej więcej pół roku stacjonuje na Teneryfie i mieszka w jaskini. Wybierając dla Państwa miejsce, o którym poopowiada nasz gość, wybrałam takie, które jeszcze na naszej mapie, tej podróżniczej "Palcem po mapie" się nie znalazło, czyli Islandię. Tytuł tej prelekcji brzmi "Na granicy światów" i Zdzich Rabenda kilka takich zdań o samej Islandii w tym kontekście napisał. Pisząc, że jest to kraina jednocześnie i lodu i ognia, położona tuż pod kołem podbiegunowym, w miejscu gdzie położone są dwie płyty kontynentalne. W swoim bogactwie posiada aż 130 aktywnych wulkanów, gejzery, dziesiątki rzek, setki wodospadów i pól geotermalnych oraz potężny Vatnajokull - największy lodowiec w Europie. — mówi Joanna Bilska- Pawłowska z ZDKu.

Zainteresowani link do spotkania znajdą na stronie zdk.zamosc.pl i na Facebooku Zamojskiego Domu Kultury. Wydarzenie realizowane jest w ramach projektu „Za horyzont wyobraźni”, dofinansowanego ze środków Miasta Zamość.

Raport z Anteny 29.04