Marek Grechuta

i

Autor: eska.pl

Zamość: Spacer śladami Marka Grechuty

2021-12-10 12:26

10 grudnia mija 76. rocznica urodzin jednego z najwybitniejszych zamościan. Z tej okazji zamojska filia stowarzyszenia "Kuźnica" organizuje spacer uliczkami Starówki śladami tego artysty.

Jeden z najbardziej znanych artystów pochodzących z Zamościa, Marek Grechuta10. grudnia obchodziłby swoje 76 urodziny. Stowarzyszenie zamojska Kuźnica zaprasza na spacer jego śladami.

Wszystkich chętnych oprowadzi Wojtek Łosiewicz, pasjonat Zamościa i twórczości Marka Grechuty. Całość potrwa jakieś trzy godziny. Odbędzie się 11 grudnia. Początek o godzinie 12:00 w południe na zamojskim rynku przy Ratuszu, a zakończy się koło 15:00, bo to będzie spokojny, leniwy, niepospieszny spacer śladami Marka. Zakończy się na ulicy Grodzkiej przy tablicy pamiątkowej na jego cześć. Zapraszam wszystkich gorąco. Gorąco, bo trzeba się będzie rzeczywiście ciepło ubrać. — mówi Jarek Ważny, przewodniczący "Kuźnicy" i muzyk grupy Kult.

Organizatorzy proszą tych, którzy mają jakieś pamiątki lub własne wspomnienia związane z Markiem Grechutą o podzielenie się nimi w czasie sobotniego spaceru.Wydarzenie jest bezpłatne.