Powrót do szkół

i

Autor: pixabay.com

Zamość: Rozpoczęcie roku szkolnego

2021-09-01 13:13

Tegoroczne wakacje przechodzą do historii. Rok szkolny 2021/22 rozpoczęty. Zamojscy uczniowie są zgodni - nie chcą powrotu nauki zdalnej.

1 września to tradycyjnie rozpoczęcie roku szkolnego. Dziś w wielu szkołach nie było ono uroczyste. Jednak możliwość spotkania się na żywo z rówieśnikami i nauczycielami ucieszyło zdecydowaną większość dzieci i młodzieży. Zapytaliśmy uczniów zamojskich szkół, jakie nastroje towarzyszą im w tym dniu:

Cieszę się, że można już wrócić do szkoły. Doceniamy, że możemy się spotkać ze znajomymi i nauczycielami.

— Ja mam nadzieję, że nie będzie zdalnych, bo maturka w tym roku. A dużo osób nie zdało, więc może być ciężko. Poza tym bardzo brakowało nam na zdalnych ludzi, przyjaciół. 

Czego jeszcze, oprócz tego, żeby nie było zdalnych, życzycie sobie w nowym roku szkolnym?

Żeby nauczyciele jakoś bardzo się nie czepiali [śmiech] — mówią uczennice klasy maturalnej jednej z zamojskich szkół średnich.

Ogólnie jest bardzo dobrze po rozpoczęciu roku szkolnego, nowa fajna klasa, bo zaczynam w tym roku liceum i szkoła się wydaje OK. A jeśli chodzi o naukę, to raczej wolę stacjonarne zajęcia, bo przez stacjonarne się więcej nauczę.

— Długo siedzieliśmy w domu i teraz tak fajnie się spotkać się z klasą. Nie chciałabym, żeby znowu były zdalne. — usłyszeliśmy od innych uczennic.

Przyjaciół, nauki stacjonarnej i żeby wszyscy nauczyciele byli tak mili jak nowa pani wychowawczyni, którą dziś poznaliśmy — tego sobie życzą na ten rok szkolny uczniowie innego zamojskiego liceum.

Wszystkim uczniom życzymy spełnienia tych życzeń!