mat. ilustracyjny

i

Autor: cocoparisienne, pixabay.com

Zamość: Policja kontroluje autokary wycieczkowe. W lipcu nie wykazano nieprawidłowości

2020-08-14 9:12

Przed uczniami ostatnie wakacyjne wyjazdy. Zamojska policja przypomina, że w okresie letnim można zgłaszać potrzebę przeprowadzenia kontroli autokarów, którymi dzieci i młodzież wyruszą na kolonie. Regularnie sprawdzane są też samochody osobowe.

Podczas kontroli pojazdów przeznaczonych do grupowych wyjazdów zorganizowanych mundurowi sprawdzają ich stan techniczny, wyposażenie, dokumenty, a także trzeźwość kierowcy.

- W trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego zachęcamy, by osobiście lub telefonicznie zgłaszać potrzeby kontroli do Wydziału Ruchu Drogowego zamojskiej komendy. Warto zrobić to z wyprzedzeniem, wskazując też konkretną godzinę wyjazdu. Dzięki temu uczestnicy nie będą musieli długo oczekiwać na przyjazd patrolu - mówi aspirant Katarzyna Szewczuk z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

W lipcu zamojscy mundurowi przeprowadzili cztery kontrole autokarów. Nie wykazały one żadnych nieprawidłowości.

W Grodzie Hetmana punkt kontrolny to dawny parking przy ul. Partyzantów 8. Podobne działania prowadzone są m.in. w Chełmie, Biłgoraju, Hrubieszowie czy Tomaszowie Lubelskim.

Do końca wakacji na trasach województwa lubelskiego trwają też intensywne kontrole osobówek. Policjanci sprawdzają, czy dzieci przewożone są w prawidłowy sposób - w fotelikach i z zapiętymi pasami. Do tego również standardowy pakiet, czyli prędkość, trzeźwość kierowcy oraz stan techniczny aut.

Z którego miasta jest bliżej do Katowic? Masz 50 procent szans!

Pytanie 1 z 10
Z którego miasta jest bliżej do Katowic?