Coraz bliżej powstania spalarni śmieci w Zamościu

Inwestycja ma zostać zrealizowana na terenie ciepłowni Szopinek przy ul. Hrubieszowskiej 173. Powstanie spalarni staje się coraz bardziej realne. Inwestor otrzymał już pozwolenie na budowę, czyli kluczowy dokument dla spółki w procesie starania się o zgodę. Teraz inwestor czeka na jej uprawomocnienie.

zamość
Autor: https/ Pixabay.com

- Prezydent Miasta Zamość wydał decyzję , pozwolenie na budowę inwestycji, o którą wnioskowała spółka Veolia . Decyzja została wydana ponieważ zostały spełnione wszystkie zezwolenia na realizację tej inwestycji  -  mówił Zastępca Prezydenta Zamościa- Piotr Orzechowski.

Komitet "Nie dla spalarni śmieci w Zamościu" krytykuje wydanie takiej decyzji.

- Naszym zdaniem jest to błędna decyzja. Została wydana, pomimo że  ponad 3 tysiące mieszkańców Zamościa i nie tylko Zamościa nie zgadza się na budowę spalarni. Będziemy dalej działać przeciwko tej decyzji- mówił Janusz Kupczyk z Komitetu "Nie dla spalarni śmieci w Zamościu".

Po uprawomocnieniu się pozwolenia francuski koncern ma przystąpić do ogłoszenia przetargu, który ma wyłonić wykonawcę spalarni. Później mają ruszyć prace. Całość ma być gotowa za 3 lata.