Zamość

i

Autor: WORD Zamość

EDUKACJA

Zamojski WORD uczy maluchy. Edukacja jest wszechstronna

2024-05-29 13:53

Wojewódzki Ośrodek Ruchu drogowego w Zamościu dba o edukację małych dzieci. W ramach swoich działań prowadzi akcję pt. „Bezpieczny przedszkolak” , których celem jest uświadomienie maluchom jak ważne jest prawidłowe zachowanie się na chodniku i na drodze.

Jednym z narzędzi do nauki maluchów są odblaskowe węże.

- Dzieci, które wychodzą na spacery z przedszkola chodzą trzymając się np. skakanki. My kupiliśmy specjalne, odblaskowe węże, które mają odblaski i uchwyty. Takie węże trafiły do przedszkoli.  Sprawiają dzieciom frajdę. Maluchy cieszą się, że mogą wyprowadzić węża na spacer. Poza tym odblaskowy wąż sprawia, że dobrze go z daleka widać. Uczy dzieci jak ważne są odblaski- mówi Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Zamościu - Marcin Kulig.

WORD prowadzi też zajęcia w przedszkolach z wykorzystaniem interaktywnych zestawów edukacyjnych do prowadzenia zajęć i zabaw edukacyjnych na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego.

- Mamy mobilne miasteczko ruchu drogowego, które rozkładamy czasami w przedszkolach lub szkołach. Miasteczko to maty, które imitują jezdnię , znaki drogowe, sygnalizatory świetlne i zabawkowe chodziki. Dzieci zakładają na siebie chodziki nap. autobusu, wozu policyjnego czy auta osobowego. Uczymy dzieci jak bezpiecznie zachowywać się w ruchu drogowym- dodaje Marcin Kulig.

Węże i jaszczurki też potrzebują pomocy, czyli z wizytą w lubelskim Egzotarium

Wykorzystywany przez zamojski WORD zestaw „Miasteczko Umiejętności Drogowych Autochodzik ” wprowadza dzieci w świat ruchu drogowego. Przedszkolaki odgrywając różne role pieszego czy kierowcy ćwiczą właściwe postawy i uczą się prawidłowych nawyków.

Zobacz też:

Zamojskie Planty