Wymiana ciepła przy zamojskiej starówce

i

Autor: w.s.

"Wymiana ciepła" przy zamojskiej starówce

2020-02-05 16:25

W Nowej Bramie Lubelskiej przy ulicy Łukasińskiego w Zamościu trwa akcja "wymiany ciepła". Stoi tam szafa, do której można włożyć ciepłe ubrania . Trafiają tam swetry, czapki, szaliki czy kurtki. Zostawili je tam Ci, którym te ubrania nie są już potrzebne a sami chcieli podarować je innym. Z szafy pełnej ubrań mogą korzystać wszyscy, którym te ubrania po prostu są potrzebne.

Nienoszone swetry, czapki, szaliki czy kurtki można przynieść i oddać potrzebującym .  Już od dwóch lat w Nowej Bramie Lubelskiej przy ulicy Łukasińskiego w Zamościu działa akcja"Wymiana ciepła". To tam stoi szafa, do której można włożyć ciepłe ubrania, które nie są nam już potrzebne, a mogą być bardzo przydatne innym.

- Ludzie potrzebujący przychodzą i biorą te ubrania- mówi- Małgorzata Farion ze spółdzielni socjalnej Sami swoi- 

Kiedy jest chłodno to często się zdarza, że ktoś przychodzi i pyta czy może sobie coś wziąć z szafy. Pamiętam jak kiedyś przyszła do nas pani, która zgubiła  gdzieś czapkę. Było jej bardzo zimno, chorowała często na uszy.  Zobaczyła naszą szafę i zapytała czy może wziąć jedną z czapek. Bardzo się jej przydała. Jeśli chociaż jedna osoba skorzysta z naszej akcji i dany sweter czy szalik naprawdę się jej przyda  to będzie to nasz sukces.

Jeśli chcemy oddać swoje ciepłe ubrania to nie musimy tego nigdzie zgłaszać.

- Wystarczy położyć je  koło szafy na przykład w worku. My to rozłożymy na półki albo powiesimy na wieszaki- dodaje Małgorzata Farion

Akcja "wymiany ciepła" miała działać  tylko w okresie zimowym. Pomysł jednak  tak się spodobał , że akcja trwa przez cały rok.