żyrafy z zamojskiego zoo

i

Autor: M.S Eska Zamość

zamojskie zoo

Wiosna rozgościła się w Zamościu na dobre. W Ogrodzie Zoologicznym im. Stefana Milera również

2024-03-29 0:14

Przygotowywane do pełnej aktywności zwierząt są wybiegi zewnętrzne, bo kiedy robi się cieplej i dni są coraz dłuższe, zwierzaki zdecydowanie chętniej z nich korzystają. Zoo zaprasza na spacer również we wszystkie świąteczne dni.

Których mieszkańców zoo mamy szansę spotkać podczas wiosennego spaceru, mówi Monika Skiba z działu edukacji zoo w Zamościu:

— Najbardziej stęsknione za świeżym powietrzem są te zwierzęta, które są gatunkami ciepłolubnymi. One na okres zimy są raczej zamknięte w pomieszczeniach wewnętrznych. Powoli już wypuszczamy niektóre gatunki małp, te które dobrze znoszą niższe temperatury. Na pewno na zewnątrz można już zobaczyć gibony, makaki wanderu. Też małe drapieżniki, ptaki grzebiące. —

Istnieje też duża szansa, że podczas wycieczki do zamojskiego zoo na wybiegu zewnętrznym zobaczymy niedźwiedzie. Te mieszkające w ogrodzie nie zapadają w tak twardy sen zimowy, jak te żyjące w naturalnym środowisku, więc jeśli czują ciepły wiosenny dzień, chętnie wychylają swoje misiowe nosy na świeże powietrze.

Artur Barciś to gwiazda filmu Nic na siłę! Ma już pomysł na kontynuację

Zapraszamy do zoo wszystkich, całymi rodzinami, dzieci z rodzicami, ze znajomymi, w gronie znajomych można miło spędzić czas na terenie ogrodu. Zapraszamy również na taki świąteczny spacer, bo podczas wszystkich wielkanocnych dni zoo jest otwarte dla zwiedzających. — dodaje Monika Skiba.

Godziny otwarcia zoo w świąteczne dni:

30.03 Wielka Sobota 9:00 - 16:00

31.03 Niedziela Wielkanocna 9:00 - 16:000

01.04 Poniedziałek Wielkanocny 9:00 - 18:00