edukacja

Uroczyste wręczenie stypendiów. CKF Stylowy w Zamościu gościło uzdolnionych uczniów

2024-03-26 0:06

25 marca (poniedziałek) młodzież odebrała stypendia z programów "Lubelska kuźnia talentów" oraz "Lubelskie wspiera uzdolnionych." Współorganizatorem wydarzenia był Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Zamościu. Nie bez powodu - to właśnie w tej szkole uczy się najwięcej stypendystów w całym województwie lubelskim.

Stypendia wręczyli, m.in. wicemarszałek Województwa Lubelskiego, Michał Mulawa oraz Andrzej Wnuk, prezydent Zamościa. 175 uczniów z Zamościa oraz z powiatów zamojskiego, hrubieszowskiego i tomaszowskiego odebrało wyróżnienia. Najwięcej stypendiów trafiło do młodzieży uczącej się w zamojskim Ekonomiku.

Naszych uczniów stypendystów mamy 88. Bardzo dbamy o to, żeby przystępowali do tego programu. Nauczyciele starają się i zachęcają. Jest to bardzo duża motywacja dla ucznia, zwłaszcza, że jest to motywacja pieniężna. — mówi Sylwia Horoszkiewicz, dyrektor ZSP nr 1 w Zamościu.

Taniec z Gwiazdami - Roxie Węgiel o odcinku Tańca z Gwiazdami

Wysokość stypendium to 600 złotych za każdy z dziesięciu miesięcy roku szkolnego.

Można dzięki tym pieniądzom rozwijać swoje umiejętności, ja uczę się na technika grafiki i poligrafiicyfrowej i mogę je wydać na przykład na dobry tablet graficzny. —

— Bardzo cieszę się, że dostałem to stypendium. Otwiera wiele furtek w życiu, wiele możliwości, bo do kształcenia się w zawodzie w technikum wymagany jest sprzęt, kształcenie się poza szkołą, a takie stypendium to umożliwia. Jest to bardzo motywujące, żeby tak usystematyzować swoją naukę, żeby się rozwijać. —

— To ogromna szansa dla młodych ludzi na rozwijanie swoich pasji. Jest to zastrzyk pieniędzy, który umożliwia nam wykorzystanie ich na różne narzędzia, które mogą nam pozwolić na rozwój naszego hobby i zainteresowań. —

— Już drugi raz jestem stypendystką z tego programu. Jeszcze nie wiem na jaki cel przeznaczę te pieniądze, coś się pomyśli, ale to, że można je dostać to też taki sens w tej nauce. — mówili uczniowie zamojskich szkół.

Głównym warunek, jaki należy spełnić, aby zostać stypendystą to oczywiście wyniki w nauce. Galę uświetnili swoimi występami Natalia Soboń i Szymon Hałasa – uczniowie ZSP Nr 1.