Przebudowa stadionu miejskiego w Zamościu

i

Autor: M.S Eska Zamość

inwestycje

Przebudowa stadionu OSiR w Zamościu trwa. Prace postępują zgodnie z planem

2023-10-27 15:05

I etap remontu pochłonie 58 mln złotych. Sportowy obiekt przy ulicy Królowej Jadwigi zyska nowe trybuny, zmodernizowane boisko piłkarskie i kompleksowo wyposażony stadion lekkoatletyczny.

Stadion miejski w Zamościu w swojej prawie stuletniej historii był kilkukrotnie przebudowywany. Plan trwającej modernizacji zakłada wybudowanie sportowego obiektu praktycznie od nowa. Jest to największa w tym roku inwestycja Miasta Zamość.

Została rozebrana trybuna główna, której zasadniczy szkielet został zachowany. W myśl projektu, jest to serce stadionu. Tam pod tą trybuną będą całkowicie nowe szatnie, zaplecze sanitarne, powierzchnie magazynowe i pomieszczenia biurowe. Teraz trwają prace związane właśnie z budową tych powierzchni. Zostały wylane fundamenty i do poziomu pierwszego piętra zostały postawione już ściany. Postępy są już zauważalne. — mówi Piotr Orzechowski, zastępca prezydenta Miasta Zamość.

Tak zmieniała się Joanna Brodzik

Ta część remontu zakończy się jesienią przyszłego roku.

Efektem tych prac będzie gruntowna modernizacja trybuny głównej, dostawimy z lewej i z prawej strony dodatkowe trybuny, infrastruktura lekkoatletyczna, a także boisko piłkarskie dostosowane do wymogów II ligi. To będzie mniej więcej dwie trzecie wszystkich prac. Nie ustajemy w wysiłkach, aby uzyskać dofinansowanie drugiego etapu. — dodaje Piotr Orzechowski, zastępca prezydenta Zamościa.

Drugi etap inwestycji zakłada wybudowanie trybun od strony parku miejskiego. Miasto Zamość na pierwszy etap remontu stadionu pozyskało dofinansowanie ze środków rządowych w łącznej kwocie 39 mln złotych.

Zobacz też: Zabytkowa Brama Lwowska odzyskała blask. Zobacz zdjęcia!