Starówka w Zamościu

i

Autor: M.S Eska Zamość

Roztocze

Program Rozwoju Roztocza. Debata w zamojskim ratuszu

2024-03-13 21:09

Przedstawiono założenia projektu, który ma przyczyniać się do kompleksowego rozwoju Roztocza i jego promocji. Program dotyczy nie tylko turystyki, ale też sektorów gospodarki.

W środę (13 marca) w Zamościu odbyło się spotkanie konsultacyjne z udziałem przedstawicieli samorządów, przedsiębiorców, przedstawicieli organizacji społecznych i organizatorów wydarzeń kulturalnych.

Chcemy zainwestować w ramach tego programu dla Roztocza ponad 2 mld zł. na terenie powiatów roztoczańskich. Podczas tych spotkań pojawia się mnóstwo ciekawych pomysłów ze strony przedsiębiorców, władz samorządowych. Rozmawiamy o kierunkach rozwoju Roztocza, branży turystycznej, w tym branży prozdrowotnej, bo przed nami rozbudowa uzdrowiska w Krasnobrodzie. To również wiele ciekawych inwestycji w Zamościu. Dyskutujemy o rozwoju samego miasta, bo nie ma rozwoju Roztocza bez rozwoju Zamościa. — mówił Michał Mulawa, wicemarszałek województwa lubelskiego.

Spotkanie konsultacyjne nt. Programu Rozwoju Roztocza w Zamościu

i

Autor: M.S Eska Zamość
Od 5 pokoleń drapią pisanki wielkanocne

Projekt Programu Rozwoju Roztocza to rozszerzenie "Strategii Rozwoju Województwa Lubelskiego do 2030 roku", w której Roztocze zostało ujęte jako obszar strategiczny. Konsultacje odbyły się również w Biłgoraju, Tomaszowie Lubelskim i w Kraśniku, zaplanowano je również w Janowie Lubelskim.

Jednym z głównych źródeł finansowania Programu Rozwoju Roztocza będzie Program Fundusze Europejskie dla Lubelskiego na lata 2021-2027.

 

Zobacz też: Zdjęcia ze spaceru na Stawami Echo i po Zwierzyńcu.