zamość

i

Autor: https://pixabay.com

Powiat zamojski: Szkoły przygotowane na nowy rok szkolny

2021-08-31 11:40

Już 1 września placówki oświatowe przywitają swoich uczniów. Szkoły podstawowe i średnie gotowe na nowy rok szkolny.

- Jesteśmy przygotowani jeśli chodzi Covid i procedury związane ze stanem pandemii. Podzieliliśmy budynek na  strefy. Pierwsza to strefa ucznia- czyli sale lekcyjne, z których zostały usunięte wszystkie przedmioty, których nie można zdezynfekować. Stoliki zostały ustawione w odległości 1.5 metra.  W trakcie lekcji uczniowie będą mogli mieć ściągnięte maseczki. Tam gdzie nie można zachować dystansu wszyscy będziemy nosili maseczki . Jest też strefa gościa- gdzie  wyznaczone są miejsca do spotkań z osobami z zewnątrz. Będziemy dezynfekować 3 razy dziennie  wszystkie powierzchnie przed zajęciami, w trakcie zajęć na długiej przerwie i po.   Uzupełniamy płyny do dezynfekcji, wystawiamy maseczki. Mamy mieć wkrótce urządzenie mierzące temperaturę. Będą zajęcia wspomagające z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego, których celem będzie   zlikwidowanie zaległości. Będzie też wsparcie psychologiczne dla uczniów. Uczniowie otrzymają deklaracje szczepień, jeśli  deklaracji będzie dużo to zgłosimy szkołę jako punkt szczepień. Mamy nadzieje, że ten rok szkolny  odbędzie się bez żadnych dodatkowych nieprzyjemnych  zdarzeń - informuje p.o. Dyrektor Zespołu Szkół Nr 2 w Szczebrzeszynie - Małgorzata Piłat.

W Szczebrzeszynie rozpoczęcie nowego roku szkolnego zbiegnie się z obchodami kilku jubileuszów :  210-lecia Szkolnictwa Ogólnokształcącego i 75- lecia Szkolnictwa Zawodowego w Szczebrzeszynie. W tym roku w Zespole Szkół Nr 2 w Szczebrzeszynie naukę rozpocznie 127 uczniów.

- Przeprowadziliśmy wymagane remonty w okresie wakacyjnym. Nauka w szkole rozpocznie się w odświeżonych salach. Przygotowaliśmy się również pod względem zasad epidemicznych.  To już znamy i praktykowaliśmy. Chodzi o reżim sanitarny, dezynfekcję, maseczki w przestrzeniach wspólnych, przestrzeganie dystansu społecznego. Cieszy mnie to, że rozpoczynamy w systemie stacjonarnym, ale nauczeni doświadczeniem podchodzimy do tego z rezerwą, myślę, że czas może przynieść zmiany, ale jesteśmy na te zmiany przygotowani. Scenariusz wprowadzenia nauczania  hybrydowego to jest scenariusz prawdopodobny, ale to jest wróżenie z fusów. Mam nadzieje, że  stacjonarny system utrzyma  się jak najdłużej- mówi Dyrektor Zespołu Szkół w Krasnobrodzie- Elżbieta Działa.

 W Zespole Szkół w Krasnobrodzie  1 września rozpocznie nowy rok szkolny  około 600 uczniów i dzieci przedszkolnych, z tego sami uczniowie to około 430 osób.