Zamość

i

Autor: https://pixabay.com

BEZPIECZEŃSTWO

Policja sprawdza autokary. Kontrolę można zgłosić

2024-05-28 8:00

Aby dzieci i młodzież podróżowały bezpiecznie czyli sprawnym autokarem prowadzonym przez dobrze do tego przygotowanego kierowcy- zamojska policja przypomina o możliwości skorzystania z kontroli autokaru wycieczkowego

- Zachęcamy do zgłaszania kontroli autokarów wycieczkowych przed podróżą. Pamiętajmy , że kontrole może zlecić każdy, nie tylko organizator wycieczki, ale również opiekun lub rodzic dziecka. Kontrole można zgłosić w dni powszednie od 7.30 do 15.30 w Wydziale Ruchu Drogowego, a w dni wolne i świąteczne u dyżurnego jednostki.   Najlepszym rozwiązaniem jest powiadomienie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem - informuje asp. sztab. Dorota Krukowska- Bubiło- oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Niecodzienna interwencja policji! Uratowali myszołowa

 - W czasie kontroli autokaru  policjanci Ruchu Drogowego zamojskiej komendy sprawdza stan techniczny autokaru. Szczególną uwagę zwrócą na prawidłowe ugumienie , hamulce oraz oświetlenie . Zweryfikują także stan trzeźwości kierowcy , posiadane przez niego uprawnienia oraz wymaganą dokumentację. Wszystko musi być bez zarzutów, aby autokar mógł wyruszyć z dziećmi na wycieczkę. Życzymy przyjemnych i bezpiecznych podróży- dodaje Dorota Krukowska- Bubiło.

W Zamościu policjanci kontrolują autokary na dużym parkingu znajdującym się przy ulicy Peowiaków.

Zobacz też:

Sarna utknęła w barierce. Na pomoc ruszyli strażacy.