Oszuści nie śpią. Tym razem robią to na PIT

i

Autor: zdjęcie ilustracyjne pixabay/Foundry

oszustwo

Oszuści nie śpią. Tym razem robią to na PIT

2024-02-23 13:14

Oszuści znowu próbują wyłudzać dane od podatników. Urzędnicy ostrzegają przed fałszywymi SMS-ami i mailami. Pod pretekstem nieścisłości w rozliczeniach PIT, a także dziwnych tytułach płatności na naszych rachunkach bankowych oszuści chcą wyłudzać nasze dane.

Dworzec Metropolitalny w Lublinie

- Dostajemy już pierwsze sygnały o próbach wyłudzania informacji od podatników - mówi Michał Deruś, rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Lublinie. - Pamiętajmy, że urzędy skarbowe nigdy nie proszą o żadne płatności za pośrednictwem wysłanych linków lub podanie danych do logowania. Urzędy skarbowe nie mają również, poza określonymi wyjątkami, wglądu do rachunków bankowych podatników, oraz nie weryfikują tytułów płatności. Każda taka wiadomość, którą otrzymamy, to najprawdopodobniej próba oszustwa. Żaden urzędnik nie będzie też przez telefon żądać od Państwa podania danych osobowych w celu weryfikacji ani zachęcać do pobrania programów, które to zrobią. Nie klikajmy również w jakiekolwiek linki otrzymywane w wiadomościach e-mail czy SMS.

Przypomnijmy, że podatnicy mogą korzystać z usługi e-korespondencje w e-urzędzie skarbowym. Jest to najbezpieczniejsza forma kontaktu ze skarbówką. Na adres mailowy lub telefon będziemy otrzymywać wyłącznie powiadomienie o wiadomości wysłanej do nas przez urząd. Dopiero po zalogowaniu się do e-urzędu skarbowego będziemy mogli odczytać daną wiadomość.​

Źródło: Oszuści nie śpią. Tym razem robią to na PIT