Zdjęcie z miejsca wypadku

i

Autor: fot. Policja Lubelska

Miał zakaz prowadzenia samochodów, więc zrobił sobie własny pojazd

2022-10-06 13:30

32-latek, poruszając się po drogach w Wiosłowcu nie zapanował nad pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w skarpę ziemi. Z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Okazało się, że poszkodowany mężczyzna posiadał już bogaty wpis w kartotece policyjnej i najwidoczniej zrobiony z części samochodowych pojazd miał być rozwiązaniem jego problemów. Więcej o tym wypadku przeczytacie w artykule.

Miał zakaz prowadzenia samochodów, więc zrobił sobie własny pojazd

Do wypadku zrobionego samodzielnie czterokołowca doszło wczoraj w miejscowości Wiosłowiec (gmina Stary Zamość). Policjanci, którzy pojawili się na miejscu wypadku wstępnie ustalili, że nietypowym pojazdem poruszał się 32-latek z Zamościa. Mężczyzna jechał zrobionym własnoręcznie pojazdem od Wiosłowca w kierunku miejscowości Wiosłowiec Kolonia, nagle gwałtownie skręcił, zjeżdżając z drogi asfaltowej na nieutwardzone pobocze. Następnie uderzył w skarpę ziemi i zjechał na położone niżej pole, doprowadzając do wywrócenia się pojazdu. Mężczyzna jechał sam i w wyniku wypadku doznał obrażeń, a wezwana na miejsce załoga karetki pogotowia przewiozła go szpitala.

Pojazd, którym kierował zbudowany był wykonany z różnych samochodowych części i nie posiadał nadwozia. Jak można się domyślić czterokołowiec nie był dopuszczony do ruchu, nie był zarejestrowany i nie posiadał wymaganego ubezpieczenia. Policjanci, sprawdzając w systemach informatycznych dane kierowcy ustalili, że posiada on już trzy aktualne zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych, które wydał Sąd Rejonowy w Tomaszowie Lubelskim. Od 32-latka została pobrana krew, wynik badania pozwoli ustalić, czy w czasie zdarzenia był trzeźwy.

  • Jakie prawo jazdy na quada?

Policjanci przypominają, że osoba kierująca pojazdami typu quad powinna posiadać również stosowne uprawnienia do kierowania tego typu pojazdami. Jeśli quad zarejestrowany jest jako motorower, wystarczy karta motorowerowa (od 13 lat). Jeśli jako pojazd samochodowy – potrzeba prawa jazdy kat. B1 lub B. Czterokołowiec powinien być zarejestrowany, sprawny technicznie i ubezpieczony.

Lubelskie. Posłuchajcie koncertu pijanego traktorzysty