Zamość

i

Autor: Wioletta Sawa, Radio Eska Zamość

GALERIA

Kochasz łamigłówki? Ta wystawa jest dla Ciebie! [ZOBACZ ZDJĘCIA]

2024-06-07 11:00

"Wszystko jest liczbą" wystawa interaktywna czeka na wszystkich miłośników rozwiązywania zagadek matematycznych. Znajdziemy ją w Książnicy Zamojskiej. Wystarczy poświęcić jej 60 minut. Łamigłówek jest tam sporo.

- Ta wystawa jest poświęcona matematyce czyli królowej nauk. Warto dodać, że  nie jest to taka typowa wystawa, na którą możemy tylko przyjść i obejrzeć prezentowane eksponaty. Ta wystawa pozwala nam samym zrobić różne doświadczenia matematyczne. Wystawa wywołuje spore zainteresowanie wśród zwiedzających.  Wymaga naszej aktywności. Możemy wykonać na przykład działania matematyczne na liczydle. Warto sprawdzić jak kiedyś liczył księgowy czy sklepowa. Dla dzieci i młodzieży to jest fantastyka, ale wystarczy poznać regułę  liczenia na liczydle i wtedy można sprawdzić się w takim liczeniu. Na wystawie możemy też ułożyć z elementów figurę- mówi Zastępca Dyrektora Książnicy Zamojskiej- Halina Zielińska.

Wystawa znajduje się na parterze biblioteki głównej.

Pochód Lajkonika 2024 w Krakowie

- Na wystawę zapraszam przede wszystkim zorganizowane grupy uczniów. Przed przyjściem warto się wcześniej zgłosić, aby nasi pracownicy mogli oprowadzić po wystawie. Zapraszam też wszystkich, którzy chcieliby sprawdzić się w proponowanych eksperymentach matematycznych. Warto skorzystać - dodaje Halina Zielińska.

Wystawa "Wszystko jest liczbą" jest czynna do 15. czerwca.