kolizja

i

Autor: Policja Zamojska

kronika policyjna

Lubelskie. Stracił panowanie nad pojazdem i doszło do czołówki z busem. O włos od tragedii!

2024-02-12 10:43

Sobotnie przedpołudnie mogło być ostatnim dla uczestników zderzenia pojazdów na drodze wojewódzkiej nr 74. 61-letni zamościanin nagle stracił panowanie nad citroenem i zderzył się z busem. Wszyscy trafili do szpitala.

Do zderzenia doszło w Jarosławcu. Jak wstępnie ustaliła policja, jego przyczyną było niedostosowanie prędkości do warunków drogowych. Z tego powodu przesadnie rozpędzony citroen jadący z Zamościa zjechał na przeciwny pas i zderzył się czołołowo z jadącym w kierunku Hrubieszowa busem. Za jego kierownicą siedział 36-latek z gm. Sitno, a w aucie miał jeszcze trzy osoby pasażerskie. Oba pojazdy są w znacznym stopniu uszkodzone.

Osobom uczestniczącym w kolizji udzielono pomocy medycznej, a następnie przetransportowano do szpitala. Nie odniosły obrażeń. Badanie trzeźwości u obu kierowców wykazało, że przed wciśnięciem pedału gazu nie spożywali alkoholu.

Apelujemy o zachowanie ostrożności na drodze. Zbyt duża prędkość wciąż jest przyczyną wielu tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Przypominamy, że kierujący pojazdem jest zobowiązany poruszać się z prędkością zapewniającą mu panowanie nad pojazdem. Ważne jest aby prędkość była dostosowana do warunków panujących na drodze, z uwzględnieniem rzeźby terenu, stanu i widoczności drogi, warunków atmosferycznych, czy natężenia ruchu – uczula aspirantka sztabowa Katarzyna Szewczuk z zamojskiej policji.

Zobacz zdjęcia: Lubelskie. Auto roztrzaskało się na części. Śmiertelny wypadek

To nie był wypadek. Aneta została zamordowana