Marek Grechuta tajemnicze zaginięcie syna

i

Autor: Akpa Marek Grechuta tajemnicze zaginięcie syna

QUIZ

Jak dobrze znasz teksty piosenek wykonywanych przez Marka Grechutę? QUIZ

2024-06-21 7:43

Marek Grechuta to jeden z najpopularniejszych polskich artystów. Ma na swoim koncie wiele przebojów m.in. "Będziesz moją Panią", "Nie dokazuj" czy "Niepewność". Jego piosenki są grane i śpiewane do dzisiaj. Wielu fanów Marka Grechuty zna ich teksty na pamięć.

Marek Grechuta zaczął je śpiewać  po wyjeździe z Zamościa. Warto dodać, że nie tylko urodził się w Zamościu, ale też chodził tam do szkoły podstawowej i średniej. Stawiał w Zamościu też pierwsze kroki w muzyce uczęszczając na  naukę gry na fortepianie do MDK-u.

Po zdaniu matury wyjechał do Krakowa na studia. Tam współtworzył zespół Anawa, pisał  teksty i śpiewał. Pierwszą piosenkę , którą publicznie wykonał to "Tango Anawa". Zadebiutował piosenką "Serce" w Opolu. Dalsze lata to kolejne projekty muzyczne i kolejne piosenki, które wykonywał .Współpracował też z wieloma artystami m.in. z Marylą Rodowicz, Magdą Umer czy zespołem Myslovitz. Te kontakty zaowocowały kolejnymi przebojami.

Święto Muzyki 2024 w Olsztynie. Stare Miasto opanowali miłośnicy tańca i śpiewu

Piosenki, które śpiewał  Marek Grechuta złożyły się  na albumy studyjne, koncertowe, minialbumy i single. Były wśród nich m.in. :" "Magia obłoków", "W malinowym chruśniaku" czy "Szalona lokomotywa"

Marek Grechuta śpiewał najczęściej własne teksty, które wykonywał do własnej muzyki. Śpiewał też teksty  poetów tj. Adama Mickiewicza, Bolesława Leśmiana czy Juliana Tuwima czy Leszka Moczulskiego,  muzykę do piosenek komponował też m.in. Jan Kanty Pawluśkiewicz i Marek Jackowski.

Piosenki, które wykonywał Marek Grechuta  są słuchane do dzisiaj. Czy dobrze znasz te teksty? Sprawdź się w naszym QUIZIE!

Jak dobrze znasz teksty piosenek wykonywanych przez Marka Grechutę? QUIZ

Pytanie 1 z 10
W piosence "Będziesz moją Panią" , Marek Grechuta śpiewa:" Będziesz zbierać kwiaty będziesz się uśmiechać, będziesz liczyć.... , Będziesz na mnie czekać".