Zamość

i

Autor: https://pixabay.com

BIBLIOTEKA

To gratka dla pasjonatów literatury. Szykuje się spotkanie DKK

2024-05-29 13:34

Już dzisiaj w Książnicy Zamojskiej kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem tematem do rozmowy i dyskusji będzie książka pt. „Ten się śmieje, kto ma zęby” polskiej autorki- Zyty Rudzkiej.​ Na spotkanie może przyjść każdy.

-  Ta książka o dość przewrotnym tytule zdobyła Nagrodę Literacką Nike. Warto o niej porozmawiać. Autorka książki- Zyta Rudzka ma dość specyficzny język, a jej książki wywołują bardzo dużo dyskusji.  Książka pt.„Ten się śmieje, kto ma zęby”- nie jest książką , która przytula czytelnika. Ta książka, która porusza różne problemy. Główną bohaterką tej książki jest Wera, która przez całe życie była fryzjerką męską. Teraz jest na życiowym zakręcie , boryka się z problemami finansowymi, ale jest kobietą bardzo odważną. Zapraszam i zachęcam do przyjścia na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, również te osoby, które nigdy nie przychodziły na tego typu spotkania. Formuła DKK jest bardzo otwarta . Do klubu można dołączyć w każdej chwili, czasami za sprawą lektury, która jest tematem dyskusji, a czasami za sprawą autora- mówi Halina Zielińska- Zastępca Dyrektora Książnicy Zamojskiej w Zamościu.

To ona pojedzie na Eurowizję?! Gwiazda postawiła jeden warunek. Już jest szaleństwo!

Zyta Rudzka urodziła się w Warszawie. Jest pisarką, scenarzystką filmów o sztuce. Jest absolwentką Wydziału Psychologii Akademii Teologii Katolickiej. 

Spotkanie DKK rozpocznie się o godzinie 16.00 w bibliotece głównej na ul. Kamiennej 20 w Zamościu.

Zobacz też:

Wiosna w Zamościu