fontanna na Rynku Wodnym w Zamościu

i

Autor: M.S Eska Zamość

Miasto Zamość

Fontanna na Rynku Wodnym znowu działa! Można się już schłodzić

2024-06-14 11:51

Wodna atrakcja przeszła gruntowny remont. W deszczowy czwartek, 13 czerwca miał miejsce odbiór techniczny, wszystko działa. Fontanna ponownie cieszy i chłodzi mieszkańców oraz turystów.

W ramach rewitalizacji Starego Miasta w Zamościu w 2010 roku na Rynku Wodnym pojawiła się fontanna. W ostatnich latach psuła się wielokrotnie, często była naprawiana, aż w końcu przestała zupełnie działać. Miasto postanowiło ją naprawić. W tegorocznym budżecie zabezpieczone zostały na ten cel środki.Całkowity koszt inwestycji wyniósł ponad 966 tys. zł.

Murator Remontuje: Malowanie boazerii – metamorfoza przedpokoju
Materiał sponsorowany

Wykonawca przeprowadził modernizację fontanny w ciągu czterech miesięcy.

Do zakresu prac należał remont nawierzchni z klinkieru i z płyt kamiennych. Oczywiście wymiana całego systemu hydrauliki związanej z tryskaczami, całą technologią podnoszenia ciśnienia wody, uzdatniania wody i całej instalacji zasilającej i sterującej. — mówi Stanisław Flis, dyrektor wydziału Inwestycji Miejskich i Zamówień Publicznych zamojskiego ratusza.

Zgodnie z umową z wykonawcą, gwarancja jest udzielona na 60 miesięcy (5 lat) od dnia podpisania protokołu odbioru (13.06.24).

Zobacz też: Zamość jest po prostu piękny!