Zamość

i

Autor: https://pixabay.com

Pejzaże na zdjęciach. Dzisiaj wernisaż wystawy Janusza Kapeckiego

2024-06-21 12:37

O godzinie 17.00 w Zamojskim Domu Kultury rozpocznie się otwarcie wystawy „Roztoczańskie krajobrazy”. Na zdjęciach zobaczymy krajobrazy Roztocza sfotografowane o różnych porach roku. Pomysł na wystawę powstał w czasie wędrówek autora po Roztoczu. Autor wystawy zainspirował się było pięknem roztoczańskich pól i lasów.

- Bardzo serdecznie zapraszam na wystawę Janusza Kapeckiego, fotografa należącego do Zamojskiej Grupy Fotograficznej. Wystawa pokazuje Roztocze takie jakie jest o różnych porach roku Roztocze, które nas zachwyca. Zachęcam do przyjazdu na Roztocze, do zobaczenia jej krajobrazów i do obejrzenia wystawy Janusza Kapeckiego ukazującej pasma, dywany, ręczniki, pasiaki, urokliwe pasemka pól, z miedzami porośniętymi wysokimi trawami, krzewami tarniny, dzikiej róży, gruszami polnymi i klonami - mówi Mirosław Chmiel z Zamojskiej Grupy Fotograficznej.

Galeria Neonów zostaje we Wrocławiu. Będzie większa!

Janusz Kapecki pochodzi ze Szczebrzeszyna. Jest przewodnikiem turystycznym i fotografem. Od 1975 roku jest  związany z zamojskim odziałem PTTK.  Zajmuje się fotografią  krajoznawczą. został wyróżniony m.in: Medalem Województwa Lubelskiego w 2011 r. Medalem 650 lecia Szczebrzeszyna. Nagrodą Bene Meritus Terrae Lublinensi 2012r. za dzieło udostępniania ludziom wrażliwym, piękna roztoczańskiej przyrody, Srebrną Zasłużony Działacz Turystyki, Złotą Honorową Odznaką PTTK. 

Wystawa będzie otwarta do 17. lipca.