pijani rodzice

i

Autor: pixabay.com

Biłgoraj: Pijani rodzice

2021-09-13 11:04

Po 2 promile alkoholu w organizmie mieli rodzice 4-latka. Interweniowała policja, chłopcem zaopiekowali się krewni.

W sobotę (11 września) biłgorajska policja została poinformowana, że w miejscowości w gminie Biszcza, nietrzeźwi rodzice opiekują się małym dzieckiem.

Policjanci na miejscu potwierdzili zgłoszenie. Pod wskazanym adresem znajdował się chłopczyk w wieku 4 lat oraz jego 47 – letnia matka, która jak wykazało przeprowadzone przez policjantów badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie. W trakcie policyjnej interwenci do mieszkania przyszedł 63 – letni ojciec dziecka, który miał 2 promile alkoholu. — informuje Joanna Klimek, rzecznik prasowy KMP w Biłgoraju.

Chłopcem zaopiekowali się krewni. O sprawie zostanie powiadomiony sąd rodzinny. Policjanci wyjaśnią, czy rodzice nie narazili dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia bądź zdrowia. Może im grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują i przypominają - alkohol negatywnie działa na organizm człowieka. Osoby upojone alkoholem często zapominają o obowiązku opieki nad dziećmi, które wymagają ciągłej kontroli. — dodaje Klimek.