zamość

i

Autor: https://pixabay.com

Biłgoraj : Odnaleziono poszukiwanego 87-latka. Był cały i zdrowy

2021-12-14 13:08

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania zaginionego mieszkańca gminy Józefów. Mężczyzna wyszedł z domu i poszedł w kierunku lasu. Kiedy długo nie wracał , rodzina zaalarmowała służby. 87- latka odnaleziono w powiecie zamojskim.

O zaginięciu mężczyzny rodzina powiadomiła policję wczoraj wieczorem.

- Z informacji przekazanych przez rodzinę wynikało, że mężczyzna po godzinie 15:00 wyszedł z miejsca zamieszkania i udał się w kierunku lasu. Natychmiast na poszukiwania wyruszyli policjanci oraz strażacy. Poszukiwania odbywały się w trudnym terenie w nocy, a życie mężczyzny mogło być zagrożone z uwagi na ujemną temperaturę. Policjanci i strażacy przeczesywali las, sprawdzali ciągi komunikacyjne, zabudowania, pustostany i wszystkie miejsca w których mógł znajdować się mężczyzna.Na szczęście dzięki informacji przekazanej przez mieszkańców mężczyzna został odnaleziony przez dzielnicowych z biłgorajskiej komendy. Jak się okazało przeszedł kilkanaście kilometrów i znajdował się już na terenie powiatu zamojskiego. 87 – latek po konsultacji medycznej został przekazany pod opiekę rodzinie - informuje młodszy aspirant Joanna Klimek z biłgorajskiej policji.

87- latka szukało 20 policjantów z Komisariatu Policji w Józefowie, funkcjonariusze z biłgorajskiej komendy oraz ponad 22 strażaków Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju oraz Ochotniczej Straży Pożarnej. W poszukiwaniach zaginionego mieszkańca gminy Józefów wykorzystano między innymi dron z kamerą termowizyjną.