W sumie w puli konkursu znalazło się na ten cel 50 milionów złotych. Wysokość dofinansowania zależy od konkretnego pomysłu oraz wielkości danej firmy.
- Te najmniejsze - zgłaszające do ubezpieczeń do 9 osób mogą liczyć na wsparcie w wysokości 10% wartości projektu. Maksymalnie będzie to 140 tysięcy złotych. Natomiast w przypadku największych firm, zgłaszających do ubezpieczeń powyżej 250 osób mogą starać się o dofinansowanie 20% wartości zgłoszonego projektu. Jednorazowo otrzymać więc można nawet pół miliona złotych - mówi Piotr Olewiński z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
Wśród działań kwalifikujących do otrzymania wsparcia są takie obszary jak m.in.: oświetlenie miejsc i stanowiska pracy oraz ochrona przed promieniowaniem optycznym, urządzenia oczyszczające i uzdatniające powietrze, urządzenia mechanicznej wentylacji powietrza, ochrona przed energią elektryczną czy środki ochrony indywidualnej.
Firmy startujące w konkursie nie mogą zalegać z opłacaniem składek, ani być w stanie upadłości. Przystąpić nie mogą również płatnicy, którzy nie ubiegają się o kolejne dofinansowanie przed upływem 3 lat od dnia wypłaty przez ZUS całości ostatniego dofinansowania lub zwrotu dofinansowania, do którego zostali zobowiązani.
Wnioski są już przyjmowane, termin zgłoszeń mija 31 sierpnia. Regulamin, szczegóły i przydatne formularze są na stronie zus.pl.