zamość

i

Autor: https://pixabay.com/pl

POMOC SPOŁECZNA

Zamościanie mogą się starać o pomoc wytchnieniową. Jest na to czas do 5. marca

2024-02-28 8:41

Miejskie Centrum Pomocy rodzinie w Zamościu przyjmuje wnioski w ramach resortowego Programu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2024. Zainteresowani tą formą wsparcia mogą się zgłaszać.

- Głównym celem programu jest wsparcie rodzin lub opiekunów sprawujących bezpośrednią opiekę nad dziećmi z orzeczoną niepełnosprawnością bądź nad  osobami ze znacznym stopniem niepełnosprawności oraz orzeczeniami równoważnymi poprzez możliwość uzyskania doraźnej, czasowej pomocy właśnie w formie usług opieki wytchnieniowej- mówi Magdalena Makary z Miejskiego Centrum Pomocy rodzinie w Zamościu.

Wnioski należy składać w Miejskim Centrum Pomocy Rodzinie w Zamościu.

“Rojst Millenium”: Magdalena Różczka bała się powrotu do roli Jass. Jak wspomina kręcenie 3. sezonu?

- Pierwszeństwo w korzystaniu z usług opieki wytchnieniowej mają osoby, które sprawują bezpośrednia opiekę nad osoba z niepełnosprawnością, która stale przebywa w domu i nie korzystają na przykład z ośrodka wsparcia , z placówek pobytu dziennego czy z warsztatów terapii zajęciowej. Opieka wytchnieniowa jest wytchnieniem dla osób, które na co dzień sprawują opiekę nad osobami bliskimi, które wymagają wsparcia. Co ważne ci opiekunowie czy członkowie rodzin mogą skorzystać z jakich usług bezpłatnie więc to jest dla nich duże wsparcie- dodaje Magdalena Makary.

Nabór wniosków trwa do 5 marca.

Zobacz też:

Chciał kupić kawę na stacji i odebrał poród. Nagroda dla strażaka