Orkiestra Symfoniczna im. K. Namysłowskiego ze wsparciem ministerstwa

i

Autor: Urząd Miasta Zamość

Zamość: Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego ze wsparciem ministerstwa.

2021-12-24 14:11

Działająca od 140 lat Orkiestra Symfoniczna została pierwszą zamojską instytucją kultury objętą mecenatem państwa. Umowę w tej sprawie podpisali minister Piotr Gliński i prezydent Zamościa, Andrzej Wnuk.

23 grudnia (czwartek) podpisano umowę na współprowadzenie przez ministerstwo kultury i dziedzictwa narodowego Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego. Oznacza to, że Namysłowiacy będą finansowani zarówno z budżetu państwa jaki i budżetu Miasta Zamość.

Wszystkich przekonywałem, że warto włączyć się w ten projekt. Nasza jednostka jest prawdziwą perełką na muzycznej mapie Polski, istnieje już 140 lat i w pełni zasługuje na wsparcie z budżetu państwa. — powiedział Andrzej Wnuk, Prezydent Miasta Zamość.

Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu jest najstarszą orkiestrą symfoniczną w Polsce.

Objęcie mecenatem państwa kierowanej przeze mnie instytucji znacząco podnosi nasz prestiż. Cieszę się, że władze ministerstwa doceniły potencjał zamojskiej Orkiestry. Instytucja o tak bogatym dorobku muzycznym jest ogólnonarodowym skarbem kultury. — powiedział Tadeusz Wicherek, dyrektor Orkiestry.

Porozumienie obowiązuje do końca 2024 roku, a środki ministerialne będą przeznaczone na rozwój działalności artystycznej Orkiestry.

Polecany artykuł:

Zamość: Zdzierak Zamojski