Edukacja rowerowa

i

Autor: pixabay.com

Zamość: Edukacja rowerowa w szkołach

2021-11-02 17:25

Praktyczne i teoretyczne szkolenie jak poruszać się rowerem w ruchu drogowym to cel programu "Lubelskie rowerem - bezpieczna droga do szkoły." Biorą w nim udział również uczniowie ze szkół w Zamościu, Chełmie i Biłgoraju.

Fundacja Aktywności Mobilnej prowadzi kampanię Edukacja rowerowa 2.0. W 8 miastach powiatowych w naszym województwie realizuje program „Lubelskie rowerem – bezpieczna droga do szkoły”.

Program jest skupiony na starszych uczniach klas podstawowych, dla których prowadzimy zajęcia teoretyczne poświęcone bezpiecznemu poruszaniu się rowerem w ruchu drogowym. Na temat podstaw przepisów drogowych. Prowadzimy też zajęcia praktyczne w terenie, zazwyczaj w bezpośredniej okolicy szkoły po infrastrukturze rowerowej lub po drogach o uspokojonym ruchu. Ćwiczymy z nimi manewry, uczymy ich podstawowego serwisowania roweru. Uczymy jak zastosować wiedzę teoretyczną w praktyce. — mówi Michał Wolny z Fundacji Aktywności Mobilnej.

Projekt "Lubelskie Rowerem - bezpieczna droga do szkoły" to spotkania z uczniami, ale też szkolenia dla nauczycieli.

Jeśli ktoś jest zainteresowany to zapraszamy do kontaktu z Fundacja Mobilności Aktywnej do zgłaszania się na szkolenie, ono jest bezpłatne. Wystarczy zajrzeć na naszą stronę internetową edukacjarowerowa.pl. Ono będzie dotyczyło przede wszystkim nowoczesnej, praktycznej edukacji rowerowej i jej możliwości zastosowania przez nauczycieli w ich pracy szkolnej. Szkolenie jest głównie zaadresowane do nauczycieli wychowania komunikacyjnego. — dodaje Michał Wolny.

Szczegóły kampanii i tego projektu znajdziecie na stronie internetowej Edukacji rowerowej.