Wybory samorządowe 2024

i

Autor: PAP/Jakub Kaczmarczyk Wybory samorządowe 2024

WYNIKI WYBORÓW SAMORZĄDOWYCH

Wybory samorządowe 2024. Kto zostanie prezydentem Zamościa? Są już wyniki II tury!

2024-04-22 6:30

W II turze wyborów samorządowych w Zamościu w walce o fotel prezydenta miasta zmierzyli się: dotychczasowy włodarz Andrzej Wnuk oraz radny miejski Rafał Zwolak. Który z nich będzie rządził Zamościem w następnej kadencji? Są już oficjalne wyniki!

Jak podała Państwowa Komisja Wyborcza, według danych w niedzielę (21 kwietnia) w Zamościu swoje głosy oddało 43,08 proc. wszystkich uprawnionych. W drugiej turze o fotel prezydenta miasta walczyli: urzędujący prezydent Andrzej Wnuk (KWW Andrzeja Wnuka, ma poparcie PiS) oraz Rafał Zwolak (KWW Rafała Zwolaka; od trzech kadencji był miejskim radnym). Przypomnijmy, że w I turze to właśnie Zwolak zdobył większe poparcie (zagłosowało na niego 39,23 proc. uprawnionych), zaś Wnuk osiągnął 26,36 proc. poparcia.

Wybory samorządowe 2024 w Krakowie. Radość w sztabie PiS

Wybory na prezydenta Zamościa 2024. Kto zwyciężył w II turze? Są wyniki

Głosowanie w ramach II tury wyborów samorządowych w Zamościu, tak jak i w całej Polsce, zakończyło się punktualnie o godz. 21 w niedzielę (21 kwietnia). Jak rozłożyły się głosy zamościan? Kto zostanie prezydentem miasta w nadchodzącej kadencji? Aktualnie trwa liczenie głosów ze wszystkich obwodowych komisji wyborczych, a pełne wyniki głosowania staną się jasne za kilka godzin. Według danych ze wszystkich obwodów głosowania opublikowanych przez PKW wynika, że Rafał Zwolak zdobył 64,78 proc. głosów, a Andrzej Wnuk - 35,22 proc. 

„Wszystko wskazuje na to, że Zamość ma nowego prezydenta. To nie ja wygrałem, a Wy, drodzy Zamościanie, wygrała mądrość wspaniałych ludzi. Wygrali mieszkańcy Zamościa. Dziękuję za każdy głos i za każdy, nawet najmniejszy gest życzliwości. Razem wygraliśmy Zamość!” - napisał w swoich mediach społecznościowych Rafał Zwolak.

„Moi Mili - chciałbym bardzo serdecznie podziękować Wam wszystkim za 9 fantastycznych lat. Dziękuję za wsparcie. Zamość będzie mieć nowego prezydenta - gratulacje Rafał Zwolak - kandydat na Prezydenta Miasta Zamość. Bądź lepszy niż ja. Dla Zamościa i Zamościan” - napisał z kolei Andrzej Wnuk, dotychczasowy prezydent Zamościa.

Zobacz także: Druga tura wyborów samorządowych 2024. Tak głosują Polacy. Zobacz zdjęcia z komisji wyborczych