wybory

i

Autor: JJ

WYNIKI WYBORÓW SAMORZĄDOWYCH

Wybory samorządowe 2024. Kto będzie prezydentem Zamościa? Andrzej Wnuk i Rafał Zwolak powalczą w drugiej turze

2024-04-08 8:46

Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała już oficjalne wyniki pierwszej tury wyborów samorządowych 2024 na prezydenta Zamościa. Jak rozłożyły się głosy mieszkańców? Sprawdźcie!

7 kwietnia w całej Polsce upłynął pod znakiem wyborów samorządowych. To właśnie w ich trakcie obywatele wybierali swoich przedstawicieli do sejmików, rad miasta/gminy oraz prezydentów miast, burmistrzów i wójtów. Głosować można było w niedzielę w godz. 7-21. Po zakończeniu głosowania komisje przystąpiły do liczenia głosów. Jesteście ciekawi, kto został wybrany na prezydenta Zamościa w wyborach samorządowych 2024? Przypomnijmy, że w szranki o ten fotel stanęło pięciu kandydatów. Jak rozłożyły się głosy? My już wiemy!

Wybory samorządowe 2024. Wieczór wyborczy Aleksandry Dulkiewicz

Kto zostanie prezydentem Zamościa? Zdecyduje druga tura

Państwowa Komisja Wyborcza w poniedziałek rano (8 kwietnia) opublikowała wyniki pierwszej tury wyborów samorządowych w Zamościu. Jak się okazuje, do wyłonienia prezydenta miasta na następną kadencję konieczna będzie druga tura. Spotkają się w niej urzędujący prezydent Andrzej Wnuk (który w I turze otrzymał 26,36 proc. głosów) oraz Rafał Zwolak, na którego zagłosowało 39,23 proc. uprawnionych.

Oto szczegółowe wyniki wyborów na prezydenta Zamościa:

  • Agnieszka Jaczyńska (KKW Koalicja Obywatelska) – 18,20 proc.,
  • Andrzej Wnuk (KWW Andrzeja Wnuka) – 26,36 proc.,
  • Dariusz Zagdański (KWW Dariusza Zagdańskiego Razem w Przyszłość) – 3,60 proc.,
  • Sławomir Zawiślak (KW Stowarzyszenie Rozwoju Lokalnego Zamojszczyzna) – 12,61 proc.,
  • Rafał Zwolak (KWW Rafała Zwolaka) – 39,23 proc.

„Szanowni Państwo bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie oddane wczoraj głosy. Dziękuję za Państwa zaufanie i wsparcie. Gratuluję moim kontrkandydatom bardzo dobrych wyników. Przed nami jeszcze dwa tygodnie kampanii wyborczej. Działamy dalej! Zamość naprzód” – napisał w poniedziałek rano w swoich mediach społecznościowych Andrzej Wnuk, urzędujący prezydent Zamościa.

„Za wszystkie Państwa głosy - każdemu z osobna - bardzo dziękuję (...). Jednak to nie koniec. Za dwa tygodnie musimy powtórzyć to jeszcze raz. Wszyscy! To będzie prawdziwy "mecz finałowy". I obiecuje Państwu, że wspólnie go wygramy. Zrobię to dla Was! Ale też dla tych z Państwa, którzy nie głosowaliście, albo wybraliście innego kandydata. Jestem dla wszystkich i nie zamierzam nas dzielić – za dużo już mamy podziałów. Zawsze staram się łączyć i stawiać na współpracę (...)” – napisał natomiast na swoim fanpage’u Rafał Zwolak.

Druga tura wyborów samorządowych odbędzie się w niedzielę (21 kwietnia).

Zobacz także: Wybory samorządowe w Lublinie [ZDJĘCIA]