Noc Świętojańska 2023 w parku miejskim w Zamościu

i

Autor: Zamojski Dom Kultury

noc świętojańska

Warsztaty Nocy Świętojańskiej dla młodzieży. Zapisy jeszcze trwają!

2024-06-13 14:28

W tym roku po raz kolejny do świętowania letniego przesilenia Słońca w Parku Miejskim zaprasza Zamojski Dom Kultury. 22 czerwca (sobota) o 20:00 Kapela Batareja wspólnie z zamojską młodzieżą poprowadzi wywodzący się z tradycji słowiańskiej obrzęd.

Organizatorzy zachęcają do zapisów na warsztaty. Odbędą się one 21 i 22 czerwca w Zamojskiej Akademii Kultury. 

— Te zajęcia to jest takie połączenia trzech dziedzin: tańca, śpiewu i teatru. Prowadzi je KapelaBatareja, cudownie zorganizowane, bo panie uczą śpiewu białego, czyli tego tradycyjnego, więc warto spróbować, nawet, jeśli ktoś uważa, że nie umie śpiewać. Będą też zajęcia z ruchu i elementy całego obrzędu, wszystko zostanie z Kapelą przećwiczone. Na warsztaty zapraszamy osoby wieku 15-19 lat, które zechcą w sobotę, 22 czerwca poprowadzić obrzęd Nocy Świętojańskiej. — mówi Diana Maciąg, kierowniczka działu marketingu ZDK.

To oni zasiadali w jury pierwszej edycji The Voice of Poland. Mało kto dziś o tym pamięta!

Całodniowe warsztaty Nocy Świętojańskiej odbędą się 21 i 22 czerwca w Zamojskiej Akademii Kultury przy ulicy Akademickiej 8. 

Zgłoszenia przyjmowane są do 18 czerwca br. na adres: edukacja@zdk.zamosc.pl lub w wiadomości prywatnej przez Facebook i Instagram Zamojskiego Domu Kultury.

Wydarzenie dofinansowane ze środków Miasta Zamość.