Kolędowanie

i

Autor: pixabay.com

akcja charytatywna

Pomaganie przez kolędowanie. Zbiórka na letnie półkolonie dla dzieci z niepełnosprawnościami

2023-12-13 13:29

Kiermasz świąteczny, warsztaty, koncert kolęd, słodki kącik, Św. Mikołaj i wiele, wiele innych świątecznych atrakcji pojawi się 16 grudnia w Galerii Twierdza w Zamościu. Wszystko po to, żeby pomóc zorganizować półkolonie dla dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Zamościu.

W dniu 16 grudnia w godzinach od 11:00 do 17:00 w galerii handlowej przy ulicy Przemysłowej10 w Zamościu zagości wyjątkowe wydarzenie charytatywne pod nazwą Pomaganie przez kolędowanie. Celem akcji jest zbiórka środków na półkolonie letnie dla dzieci z niepełnosprawnościami, wspierając Stowarzyszenie na rzecz Integracji z dziećmi i Młodzieżą Niepełnosprawną "Wszyscy Razem" oraz Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Zamościu.

Aby zorganizować taki wypoczynek letni, potrzebujemy wsparcia ludzi dobrej woli. Koszt półkolonii dla dzieci z niepełnosprawnościami jest znacznie wyższy od klasycznych kolonii. Zorganizowanie tych półkolonii nawet w formie podstawowej jest bardzo dużym wyzwaniem. Przekracza on możliwości finansowe rodziców. — mówi Barbara Grądkowska, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Zamościu.

Dr hab. Tomasz Słomka: Hołownia potrafi rozładować konflikt

W ubiegłym roku dzięki wsparciu zamościan udało się zorganizować 4 turnusy półkolonii, w każdym z nich uczestniczyło około 16 dzieci z placówki. Wakacje to czas wolny od zajęć, a takie kolonie to frajda dla wychowanków i pomoc dla ich rodziców.

Pomaganie przez kolędowanie

i

Autor: Galeria Twierdza Zamość

W programie wydarzenia przewidziane są występy wokalne i taneczne zespołów dziecięcych, młodzieżowych i osób dorosłych, będą też licytacje przedmiotów i usług, kiermasz ozdób świątecznych, domowych ciast i różne warsztaty artystyczne o charakterze bożonarodzeniowym. Nie zabraknie też wyjątkowych atrakcji dla najmłodszych - będzie klasyczne spotkanie z Mikołajem, a zamiast reniferów będą alpaki. Będzie też prowadzona zbiórka pieniędzy do puszek. Zapraszamy bardzo serdecznie. — dodaje Barbara Grądkowska.

Szczegóły akcji "Pomaganie przez kolędowanie" znajdziecie m.in. na FB Galerii Twierdza Zamość i Stowarzyszenia Wszyscy Razem.