papież

i

Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

polityka

Nie tylko rada miasta Lublina będzie bronić papieża. Rada województwa też

2023-03-29 18:17

Nie milkną echa reportażu „Franciszkańska 3” Marcina Gutowskiego. W czwartek w obronie Jana Pawła II staną miejscy radni i radne, a teraz podobne działania zapowiedzieli radni wojewódzcy.

O tym, że na najbliższej sesji rady miasta, będzie próba uchwalenia stanowiska broniącego papieża, pisaliśmy tutaj. Dokument ma całkiem duże szanse na przyjęcie, bo już pod projektem podpisało się 14 osób (żeby pismo zostało przyjęte, głosów musi być 16). Większość to radni z klubu Prawa i Sprawiedliwości, ale są też 2 osoby z klubu prezydenta i jedna niezrzeszona.

Tym stanowiskiem oraz dziesiątkami podobnych podejmowanych w samorządach całej Polski, a nawet sejm, zainspirował się sejmik wojewódzki. Punkt będzie rozpatrywany na obradach jako 5. i nosi nazwę „przyjęcie stanowiska w sprawie obrony dziedzictwa i dobrego imienia Świętego Jana Pawła II”. Radni w projekcie wyrażają sprzeciw wobec „bezpodstawnych i bezpardonowych ataków medialnych” na katolickiego świętego.

Sesja sejmiku odbędzie się w poniedziałek 3 kwietnia. Dzień wcześniej, w niedzielę 2 kwietnia, przypada rocznica śmierci papieża i zaplanowany w Lublinie jest marsz pamięci.

Kiermasz Wielkanocny w Starostwie Powiatowym [GALERIA]

Źródło: Nie tylko rada miasta Lublina będzie bronić papieża. Sejmik województwa też