teatr

i

Autor: Canva.com

teatr

"Nasze ćwiczenia stylistyczne". Niebawem na scenie Zamojskiego Domu Kultury

2024-05-21 13:56

Spektakl to wynik pracy grupy 20+ w ramach projektu Inkubator Osterwy prowadzony przez Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie.

W spektaklu "Nasze ćwiczenia stylistyczne" punktem wyjścia jest „tu i teraz”, wariacja, zabawa formą, w którą aktorzy chcą włączyć także widza. Grupa 20+ zaprasza 28 maja (wtorek)o 18:00 do Zamojskiego Domu Kultury. Wstęp jest bezpłatny, jednak za okazaniem bezpłatnej wejściówki, które można odebrać w sekretariacie ZDK przy ulicy Partyzantów 13. Spektakl odpowiedni dla widzów powyżej 13 lat.

— Będziemy spoglądać na jedną tę samą sytuację na kilkadziesiąt różnych sposobów. Jest to więc spektakl o samej zabawie, z której stworzymy niemal bohatera spektaklu. Dodatkowo w ten sposób chcemy ukazać, jak bardzo różnie można patrzeć na jedną i tę samą sytuacje, bo każdy z nas jest inny i każdy z nas inaczej ten świat odbiera. W momencie kiedy mamy jedną sytuację i zderzamy się z bardzo różnymi możliwościami opowiedzenia o niej, jest dosyć zabawnie. W tym spektaklu chcemy pokazać, jak bardzo różnie ten świat odbieramy. — mówi Diana Maciąg, kierowniczka działu marketingu ZDK.

Grała Kasię Solską w Koglu-moglu. Tak przez lata zmieniła się Grażyna Błęcka-Kolska

Spektakl na podstawie „Ćwiczeń stylistycznych” Raymonda Queneau. Książka powstała w 1947 roku, jako literacki eksperyment. „Ćwiczenia” napisane są zgodnie z zasadami kombinatoryki, dzięki którym błahy, niegodny uwagi incydent w autobusie przedstawiony zostaje na 99 różnych sposobów z wykorzystaniem wszelkich figur retorycznych i stylów literackich.

Nasze ćwiczenia stylistyczne

i

Autor: Zamojski Dom Kultury/ grupa 20+

Zobacz też: Zamojskie podwórka wiosną!