inwestycje

Fontanna znów będzie działać. Wodna atrakcja ma zostać uruchomiona przed wakacjami

2024-02-16 10:28

Fontanna na zamojskim Rynku Wodnym przejdzie gruntowny remont i pod koniec czerwca tego roku będzie ponownie cieszyła mieszkańców i turystów.

W ramach rewitalizacji Starego Miasta w Zamościu w 2010 roku na Rynku Wodnym pojawiła się fontanna. W ostatnich latach psuła się wielokrotnie, często była naprawiana, aż w końcu przestała zupełnie działać. Miasto postanowiło ją naprawić. W tegorocznym budżecie zabezpieczone zostały na ten cel środki. Firma, która wygrała przetarg zrealizuje modernizację fontanny za kwotę 967 tysięcy złotych.

Użyte komponenty i urządzenia, które zasilały tę fontannę były po prostu kiepskiej jakości, przestały działać. Zamienniki nie są obecnie produkowane, więc fontanna w ostatnim sezonie nie była już zdatna do użytku. I ten remont to nie będzie modernizacja, to będzie budowa tej fontanny od początku. Zdemontowane i wymienione na nowe zostaną wszystkie stare urządzenia zasilające, pompy, rury będą całkowicie nowe. — mówi Piotr Orzechowski, zastępca prezydenta Zamościa.

Pieniądze to nie wszystko - Marian Banaś o kontroli w Orlenie

Wizualnie fontanna się nie zmieni, jednak jej nawierzchnia klinkierowa i płyty również będą wymienione. Zgodnie z umową, firma wyłoniona w przetargu ma zrealizować to zadanie do połowy czerwca 2024 roku.