Tragiczny wypadek podczas prac polowych

i

Autor: policja.gov.pl

Biłgoraj: Tragiczny wypadek podczas prac rolniczych

2021-08-31 11:18

Zwłoki 36-letniego mężczyzny znaleziono przy ciągniku rolniczym na terenie gminy Księżpol. Policja wyjaśnia przyczyny nieszczęśliwego wypadku i apeluje o ostrożność.

Do tragicznego wypadku doszło 30 sierpnia (poniedziałek) w gminie Księżpol. Dyżurny biłgorajskiej komendy otrzymał zgłoszenie o odnalezieniu zwłok mężczyzny leżących na polu.

Wstępne ustalenia mundurowych wskazują na to, że 36-letni mieszkaniec gminy Tarnogród wykonywał prace z użyciem ciągnika rolniczego marki Kubota z podpiętym kombajnem do malin. Wstępne ustalenia wskazują na to, że doszło do nieszczęśliwego wypadku, wskutek którego mężczyzna zmarł z powodu odniesionych obrażeń. Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci pod nadzorem prokuratora. Ciało 36-latka zostało decyzją prokuratora zabezpieczone do badań sekcyjnych. — informuje oficer prasowy biłgorajskiej policji, Joanna Klimek.

Podczas prac polowych należy zachować szczególną ostrożność. Czasami wystarczy chwila nieuwagi, aby doszło do wypadku. Uważajmy przy obsłudze maszyn i urządzeń rolniczych, a także podczas transportu, dojazdu czy też powrotu z pola.