oszustwa internetowe

i

Autor: pixabay.com

Biłgoraj: Kosztowna znajomość z "mieszkanką Singapuru"

2021-12-21 16:39

Mieszkaniec powiatu biłgorajskiego za namową kobiety poznanej przez Internet zainwestował w kryptowaluty. Okazało się, że padł ofiarą oszustwa. Stracił 170 tysięcy złotych.

Internetowa znajomość kosztowała 32-latka z powiatu biłgorajskiego 170 tysięcy złotych. Kobieta podająca się za mieszkankę Singapuru namówiła go na zainwestowanie w kryptowaluty.

Początkowo mężczyzna inwestował niewielkie kwoty. Z pozoru wszystko wyglądało dobrze, mógł wpłacać i wypłacać zainwestowane pieniądze a kryptowaluta zyskiwała na wartości. To zachęciło go do dalszych inwestycji. Przeznaczył na to w sumie 100 tysięcy złotych.

Problemy pojawiły się, kiedy postanowił wypłacić część środków. 32 – latek otrzymał informację, że aby wycofać środki, musi opłacić podatek. Po jakimś czasie tytułem podatku wpłacił kilkadziesiąt tysięcy złotych, jednak w dalszym ciągu nie mógł wypłacić zainwestowanych pieniędzy i otrzymywał wiadomości o konieczności dalszych opłat. Wtedy zorientował się, że padł ofiarą oszustwa. Mężczyzna stracił prawie 170 tysięcy złotych. — informuje Joanna Klimek, oficer prasowy KPP w Biłgoraju.

Policja apeluje, aby zachować szczególną czujność w kontaktach z osobami poznanymi przez Internet. Zwłaszcza, gdy namawiają nas do finansowych transakcji.