Zajęcia trwają 1,5 godziny, a ich program obejmuje 30-minutową część teoretyczną w sali dydaktycznej oraz godzinny spacer po zoo, podczas którego dzieci mają możliwość obserwacji mieszkańców. Dzięki takiej formule najmłodsi nie tylko poznają zwierzęta, ale również uczą się szacunku do natury.
Na warsztatach poruszamy tematy łatwiejsze, odpowiednie dla maluchów. Przedstawimy małych mieszkańców zamojskiego zoo, czyli te wszystkie zwierzaki, które urodziły się u nas w ostatnim czasie. Opowiemy o tym jak wygląda opieka nad nimi — mówi Monika Skiba z działu edukacyjnego zoo w Zamościu.
Jak się zapisać?
ZOOwe Przedszkole to oferta dla grup przedszkolnych liczących od 15 do 50 osób. Rezerwacje na zajęcia przyjmowane są telefonicznie z co najmniej tygodniowym wyprzedzeniem, a decyduje kolejność zgłoszeń. Chętni mogą zarejestrować swoje grupy pod numerem telefonu 84 639 34 79, bez możliwości rezerwacji drogą e-mailową.
Edukacja nie tylko dla przedszkolaków
Ogród zoologiczny w Zamościu organizuje także zajęcia dla starszych uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Program zajęć jest dostosowany do wieku uczestników, dzięki czemu każda grupa może liczyć na ciekawą i angażującą edukację przyrodniczą. Tradycyjnie, towarzyszy im również konkurs plastyczny, który w tym roku nosi tytuł „Leśni mieszkańcy zamojskiego zoo”.
Konkurs plastyczny „Leśni mieszkańcy zamojskiego zoo”
Wojewódzki konkurs to okazja, aby młodzi artyści zainspirowali się mieszkańcami zoo, którzy w naturze żyją w leśnych środowiskach. Technika wykonania prac jest dowolna, co daje uczestnikom możliwość pełnej swobody twórczej. Prace należy dostarczyć do 22 listopada 2024 r. Wszystkie potrzebne informacje, regulamin konkursu oraz klauzule zgody dostępne są na stronie internetowej zoo.zamosc.pl.
Zobacz też naszą GALERIĘ ZDJĘĆ ze spaceru w zoo w Zamościu!