Mieszkańcy mogą dostać dopłatę w wysokości do 60 procent kosztów wykonania zadania czyli maksymalnie 6 tysięcy złotych, a przedsiębiorcy - do 40 procent kosztów czyli maksymalnie 4 000 złotych.
- Trzeba złożyć wniosek o dotację z częściowymi załącznikami tj. wstępny kosztorys inwestycji, opinię kominiarską i potem oczekujemy na przyznanie tej dotacji , na podpisanie umowy z Miastem Zamość. Dopiero od momentu podpisania tej umowy możemy rozpocząć swoje działania dotyczące wymiany systemu, nie wcześniej - mówił Dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Miasta Zamość- Jarosław Miechowiecki.
Do 15 lutego można składać wnioski , dopłata zostanie przelana dość szybko.
- Tak naprawdę wszystkie dotacje, które będą pozytywnie rozstrzygnięte w marcu lub kwietniu będą gotowe do podpisania umowy. Te kwoty będą od razu przelane na konta mieszkańców tak by można było rozpocząć proces inwestycji, wymiany - dodaje Jarosław Miechowiecki.
Dotacja obejmuje pokrycie kosztów demontażu starego urządzenia, zakupu i montażu nowego kotła albo podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej. Dofinansowaniu nie podlega za to zakup przenośnych urządzeń grzewczych, wykonanie prac projektowych, wymianę wewnętrznej instalacji c.o. czy wymianę starego urządzenia gazowego na nowe gazowe.
Na realizację tego zadania w Zamościu 2023 roku zabezpieczono kwotę 360 tysięcy złotych.