Mural to zbiór ośmiu obrazków, zobaczymy na nich : klasztor oo. bernardynów z Radecznicy oraz 7 postaci oficerów podziemnego Wojska Polskiego : ppłk. Leonard Zub-Zdanowicz ps. „Ząb”, mjr cc. Hieronim Dekutowski ps. „Zapora”, mjr Tadeusz Kuncewicz ps. „Podkowa”, mjr Franciszek Przysiężniak ps. „Ojciec Jan”, por. Stefan Kobos ps. „Wrzos”, ppor. Leon Taraszkiewicz ps. „Jastrząb”, ppor. Józef Stegliński ps. „Cord”.
- Mural na Oddziale Zewnętrznym Zakładu Karnego w Zamościu ma na celu upamiętnienie bohaterów walk o niepodległość Polski. Mamy nadzieję, że zarówno osadzeni, jak i funkcjonariusze służby więziennej , jak i wszyscy mieszkańcy Zamościa będą zainspirowani tymi muralami do poszukiwania informacji o naszych bohaterach, którzy byli elitą patriotyczną naszego społeczeństwa , które było gotowe ryzykować swoim życiem po to byśmy my mogli żyć w wolnym i demokratycznym państwie - wyjaśnia inicjator, pomysłodawca i prezes Fundacji im. Kazimierza Wielkiego- Karol Wołek.
Malowidło uliczne w Zamościu to trzeci mural, który powstał ku czci oficerów państwa podziemnego. Podobne murale zostały namalowane również w Lublinie i Opolu Lubelskim. Grafiki uliczne powstały w ramach programu „Resocjalizacja przez patriotyzm” .