Wirtualne badanie jest dostępne na stronie miasta. Pytania dotyczą m.in. stanu chodników, wodociągów i terenów rekreacyjnych w Zamościu, dostępności do placówek edukacyjnych i kulturalnych, ochrony zdrowia czy jakości życia.
Trzeba też wskazać, jaki powinien być Gród Hetmana w przyszłości, na jakich fundamentach ma się opierać i na jakie obszary stawiać główny nacisk.
- Warto wziąć udział, by mieć realny wpływ na kierunki rozwoju miasta. To również dobra okazja, żeby wypowiedzieć się i wskazać, co się podoba i nie podoba w funkcjonowaniu Grodu Hetmana. Jakie są jego mocne oraz słabe strony. Mogą to zrobić zarówno mieszkańcy, jak i turyści, ponieważ ankieta jest ogólnodostępna. Można w ten sposób współtworzyć wszystko to, co w mieście będzie się działo w następnych latach - tłumaczy Marta Lackorzyńska-Szerafin, rzecznik Urzędu Miasta Zamość.
Wyniki ankiet posłużą zespołowi opracowującemu strategię, jako istotny materiał do jej tworzenia. Badanie jest anonimowe, zawiera 11 pytań dotyczących codziennego życia w mieście, kultury, sportu, gospodarki czy rynku pracy.
Link do ankiety jest na stronie internetowej Urzędu Miasta Zamość. Wyniki mamy poznać za kilka miesięcy.