Zamojska studentka zdobyła trzecie miejsce za pracę licencjacką pt. „Próba wyznaczenia optymalnej ze względu na rentowność struktury kapitału spółek budowlanych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie."
- Celem mojej pracy było wyznaczenie struktury kapitałów, która by optymalizowała rentowność. To problem, z którym ma styczność każde przedsiębiorstwo. Jest to więc temat na topie, jeden z najważniejszych tematów współczesnych finansów. Istnieje wiele teorii na ten temat, których autorzy zostali nawet laureatami Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii, aczkolwiek struktura kapitału, która by była najlepsza ze względu na rentowność spółek jest wciąż określana jako zagadka. Razem z moim promotorem, dr. hab. Mieczysławem Kowerskim, postanowiliśmy spróbować rozwiązać tę zagadkę. Wiedziałam, że warto wziąć udział w konkursie, ale nie miałam wielkich oczekiwań. Razem z kolegą z roku stwierdziliśmy, że to prawie jak wygrana w totka, bardzo mała szansa na wyróżnienie, ponieważ konkurujemy ze studentami z całej Polski. Mimo to stwierdziłam, że nic nie stracę jeżeli spróbuję. Jak się okazało straciłabym gdybym nie spróbowała. I tu należą się wielkie podziękowania dla mojego promotora, który mnie zachęcił do wzięcia udziału w konkursie i przede wszystkim czuwał nad pisaniem mojej pracy licencjackiej – mówi Emilia Rechul.
Promotorem pracy Emilii był dr hab. Mieczysław Kowerski.
- W przypadku omawianej pracy Autorka musiała pozyskać dane (ponad 20 różnych wskaźników) dla 17 spółek budowanych z 21 lat , które znajdowały się w różnych bazach danych – mówi promotor Emilii Rechul.
Konkurs był skierowany do absolwentów publicznych uczelni zawodowych, których rektorzy zrzeszeni są, jako członkowie zwyczajni, w stowarzyszeniu pod nazwą Konferencja Rektorów Publicznych Szkół Zawodowych.